Myslivci dětem 2017

V sobotu 10. června 2017 proběhl 2. ročník akce Myslivci dětem s cílem propagace mysliveckých tradic zábavnou formou pro naše nejmenší a oslavy Mezinárodního dne dětí. Na účastníky akce čekal bohatý program. Jako první byla provedena ukázka dravců a sov manželi Jana a Petra Kolomazníkovi ze záchranné stanice Penthea. Dále byla provedena ukázka dřevosochání pana Janáčka ze Žlutic, zaměstnance Vojenských lesů a statků, s.p., divize Karlovy Vary, který vyrobil krásnou sochu čerta. Dále následovala ukázka policejní kynologie při zadržení pachatele bránícího se s pistolí v ruce nebo při identifikaci prchající osoby a tančících psů Dog dancing – agility slečny Szewieczkové z Niv.

Pro děti byla připravena naučná stezka fauny a flory naší přírody, kde si účastníci ověřili své odborné znalosti, které v některých případech byly náročné i na rodiče. Rozpoznat osm druhů listnatých a jehličnatých dřevin rostoucích v našich lesích se některým opravdu nepodařilo. A přitom se jednalo o modřín, smrk, borovici, jedli, buk, dub, javor a břízu. Lehčí bylo pro většinu účastníků poznávání ptáků a savců žijících v naší přírodě.

Dále následovali další soutěže pro děti, jako např. skákání v pytli, přetahovaná. Úspěch mělo hledání „zlatých guldenů“ v písku z řeky Rolavy a jejich následná výměna ve směnárně za čokoládu. V neposlední řadě bylo pro děti připraveno i malování na obličej.

Na závěr dne byla připravena hudební produkce country kapely DRC z Ostrova pod vedením Pavla Jindry a opékání špekáčků.

Je logické, že akce pro děti nejsou ve většině případů výdělečné a tak se vše odvíjí od laskavosti a štědrosti sponzorů.

Velmi si ceníme a děkujeme za spolupráci a podporu radním města Nová Role, zejména panu místostarostovi.

Děkujeme firmám Berbera, Noronet, Deltona, Gaven, Q-EL PRO, AVE, provozovna Nejdek, hotelu Riviera, řeznictví Pelant, bezpečnostní agentuře Safeguard Service.

Děkujeme autodopravcům pánům Zdeňkovi Váchovi a Stanislavu Cinegrovi, stejně jako pokrývači Josefu Horníčkovi.

Ti všichni se svými věcnými, nebo finančními dary zasloužili za zdárný průběh celé akce pro děti z Mezirolí a celého okolí.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poučení

Nový občanský zákoník značně zpřísňuje zveřejňování fotografií:
Podoba a soukromí
§ 84
Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením.
§ 85
(1) Rozšiřovat podobu člověka je možné jen s jeho svolením.
(2) Svolí-li někdo k zobrazení své podoby za okolností, z nichž je zřejmé, že bude šířeno, platí, že svoluje i k jeho rozmnožování a rozšiřování obvyklým způsobem, jak je mohl vzhledem k okolnostem rozumně předpokládat.
Z uvedeného důvodu bude na požádání fotografie smazána.
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím