Myslivci dětem 2018

Dne 9. června se uskutečnil třetí ročník akce Myslivci dětem, který byl připravován jako akce na oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také s myšlenkou připomenutí si, že v letošním roce je to 95 roků od doby, kdy v Brně došlo k ustavení jednotné myslivecké organizace v pět let staré Československé republice.

Byly zde prezentovány věci, které se pro velký úspěch u dětí pravidelně opakují. Jedná se o ukázku práce dravců, naučnou stezku, kde letos bylo největším problémem poznat norka amerického, nebo hledání „valounů zlata“ v písku ze „zlatonosné říčky Rolavy“, či malování na obličej.

Novinkou byla možnost vystřelit si na zvěř na laserové střelnici, kterou nám pronajal OMS Karlovy Vary a ochotně jí obsluhoval sám předseda střelecké komise přítel Vodička. Velký zájem byl o dekoraci porcelánového zboží v Porcelánové školičce, které si po vypálení v peci mohl každý autor odnést domů.

V části programu, kde jsou pravidelně prezentována různá plemena loveckých psů používaných v myslivecké praxi se představil mimo jiné i náš přítel – majitel chovné stanice čtyř plemen v nedalekém saském Rittersgrünu.

Řada dětí využila možnosti svézt se na koni, kterého na akci zapůjčila Farma Kubernát z Děpoltovic.

Oproti předcházejícím ročníkům byla rozšířena nabídka různých soutěží. Vedle přetahování lanem, nebo skákání v pytli měly děti možnost soutěžit v házení míčkem na plechovky, nebo terče v podobě divočáka, daňka či lišky. Pozornosti se těšily soutěže v chůzi na chůdách, slalom v krabicích nebo vytváření stop Jetiho.

Poděkování za přípravu a organizaci zasluhují všichni členové Balcare clubu, v čele se dvěma nováčky Zuzkou Kuncovou a Jirkou Kučerou.

Je logické, že podobné akce se nedají realizovat bez finančního přispění štědrých sponzorů.

K těm největším patří porcelánka Thün 1794. Poděkování za sponzorské dary patří i celé řadě mezirolských podnikatelů a občanů, i našim fanouškům z okolí. Tímto děkujeme firmě AWE – provozovna Nejdek, firmě Prima – karlovarské uzeniny, manželům Levovým z hotelu Riviera, firmě Irstav Karla Irlbeka, Městu Nová Role, paní Růženě Malé z Karlových Varů, firmě Deltona, pokrývačství Stánek, firmě Berbera z Tachovské Hutě, autodopravě Zdenek Vácha, autodopravě Stanislav Cinegr, autodopravě Václav Míka, stejně jako spoluobčanům Romanu Bilskýmu, Tondovi Jelínkovi, Josefu Horníčkovi i našim kamarádům ze spolku Jestřáb, kteří uvařili fantastický guláš.

Poděkování za akci vyjádřila na svém Facebooku starostka města paní Jitka Pokorná, stejně jako starosta obce Rittersgrün pan Thomas Walter.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím