Myslivci dětem 2021

Červen měsíc myslivosti

Ne nadarmo byl v roce 1959 vybrán měsíc červen jako měsíc myslivosti. Období přelomu jara a léta, čas nejkratších nocí a nejbujnějšího růstu vegetace je obdobím zrození nového života v přírodě. Právě v tuto dobu je zapotřebí se k přírodě chovat ohleduplně.

Každoročně v měsíci červnu organizuje Balcare club, z.s. akci pro veřejnost, kde se snažíme poutavou formou děti a veřejnost informovat o dění v přírodě a práci myslivců.

V letošním roce jsme se připojili k oslavě Dne dětí v Mezirolí, kde jsme pro děti zajistili řadu atrakcí. Jednalo se o soutěž ve zručnosti a házení míčků na kruh v kulisách zvěře, chůzi na chůdách, nebo skákání v pytlích.

 Dále nám OMS ČMMJ Karlovy Vary zapůjčil laserovou střelnici, kde si děti zkoušeli lov divočáka – černé zvěře.

V naučné přírodovědné stezce bylo celkem sedm stanovišť, kde měli děti za úkol poznat některé stromy naší přírody, základní druhy trav a keřů, zástupce zvěře srstnaté nebo pernaté, ale podle předloh poznat i predátory našich lesů a luk.

Mezi složitější úkoly patřilo sestavování z dílků pexesa různých brouků a motýlů a jejich poznávání v přiložených sbírkách. Komu se podařilo získat sedm kladných hodnocení, obdržel dřevěnou medaili s logem některého ptáka, obojživelníka, nebo zvěře pernaté či srstnaté.

Celou naučnou stezku připravili a své vrstevníky zkoušeli členové oddílu Mladých myslivců s názvem Novorolská liščata, který z iniciativy Balcare clubu vznikl při Domu dětí a mládeže v Nové Roli. O jejich odbornou přípravu a neustálý vědomostní růst se starají členové Balcare clubu v čele se Zuzkou Kuncovou a Romanem Košnárem.

Součástí našeho vystoupení byla prezentace loveckého psa plemene Český fousek, kterou zorganizovala Kateřina Kosinová spolu s dalšími čtyřmi majiteli psa tohoto plemene. Celé představení moderoval kynologický rozhodčí pro posuzování exteriéru psů, člen Balcare clubu MUDr. Tadeáš Maślanka.

Svým vystupováním a chováním se snažíme vysvětlit, že myslivost nikdy nebyla a není jen pouhý lov zvěře, jak si stále ještě dost lidí myslí, ale je to především péče o zvěř a velká snaha o zachování přírodního prostředí zvěře.

                                                      Josef Škarda - předseda spolku


 
 
 
 
 
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím