Balcare 2017

 

Povedlo se


Již sedm roků pořádá parta myslivců z Mezirolí společné setkání na střelnici VLS Karlovy Vary v Lučině.
Pravidelnými hosty tohoto setkávání jsou občané saské obce Rittersgrün v čele se členy spolku Schützenwerein 1883. 
Díky trpělivosti, pochopení a pomoci pracovníků Euregia egrensis ing. Olgy Křížové a ing. Romana Stratila se podařilo z Fondu malých projektů Programu příhraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 získat finanční prostředky na dvě akce z nichž jedna již proběhla v sobotu 5.srpna.
Na střelnici v Lučině, uprostřed Doupovských hor, se sešlo padesát čtyři soutěžících a dalších padesát příznivců střelectví a myslivosti. A protože součástí setkání byla i soutěž ve střelbě z mysliveckých brokových a kulových zbraní bylo nutno se postarat o bezpečnost a přesnou organizaci akce.
Bravurně se tohoto úkolu zhostil přítel Vladimír Dolejší spolu s pomocníky Janem Černým, Janem Holečkem a Václavem Džupinem. 
Registraci účastníků, zapisování a vyhodnocení výsledků velmi dobře zvládli přítel Petr Křížek spolu s Tadeášem Maślankou.
O to, aby nikdo z přítomných netrpěl žízní a hladem se postarali manželé Květa a Josef Škardovi, Anna a Ladislav Cinegrovi, Božena Dolejší a Ilona Džupinová.
Závěr a hodnocení této mezinárodní akce potom proběhla v Balcare clubu v Mezirolí za hudebního doprovodu country skupiny Poslední vagon.
Úroveň a průběh akce přijel za Euregio egrensis monitorovat ing. Lubomír Kovář, který ve své zprávě mimo jiné píše, že akce byla dobře zorganizována a proběhla podle projektové žádosti.
Další společnou akcí, na kterou se již připravujeme spolu se saskými partnery, bude v neděli 1.října v Rittersgrünu.

Balcare club děkuje všem sponzorům za podporu akce.

Celá akce byla realizována v rámci projektu „Prohloubení spolupráce mezi spolky v myslivosti a střelectví“ schváleného Lokálním řídícím výborem Euregia Egrensis pod číslem 0269-CZ-05.05.2017.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím