Balcare 2018

     Přesně takto se nazýval již osmý ročník střelecké soutěže, organizovaný zapsaným spolkem Balcare club, který má sídlo v Mezirolí.

Tradičně se první sobotu v měsíci srpnu sešlo šedesát převážně myslivců na myslivecké střelnici Vojenských lesů a statků, s.p. v obci Lučiny, aby společně vyzkoušeli svoje střelecké umění. Střeleckého klíní se zúčastnili nejen střelci z karlovarského kraje, ale také z Prahy a naší družební obce v německém Rittersgrünu. Za velmi příznivého počasí se rozlosovali pořadí klání šestičlenných družstev a po provedeném zahájení a náležitém proškolení v otázkách bezpečnosti střelby správcem střelnice přítelem Josefem Semrádem se rozešli na jednotlivá stanoviště.

     První polovina družstev zahájila soutěž disciplínou trap, kde každému střelci se postupně vznese k obloze dvacet asfaltových terčů – holubů – a jeho snahou je jich co nejvíce zasáhnout ze své brokové zbraně.

     Druhá polovina šestičlenných družstev nastoupila na další pracoviště, kde každému střelci bylo postupně vypouštěno deset asfaltových atrap zajíce a bažanta vždy ve dvojicích a každý z jiné strany. Jedná se o úžasnou disciplínu, střílenou rovněž z brokových zbraní, kde vítězí postřeh a rychlost střelby.

     Poslední disciplínou byla střelba z malorážky na vzdálenost padesáti metrů na papírový terč zvěře, která je mezi střeleckou myslivostí známá jako „Doupovský slivoň“. Kuriozitou tohoto terče je, že deseti bodový a také nejmenší kruh je na krku „slivoně“ a větší kruhy s menší bodovou hodnotou jsou uprostřed těla.

      Po celý den se o jídlo a plné žaludky všech účastníků staraly manželky členů spolku. Vedle kávy, čaje a několika druhů pečených koláčů, buchet a bábovky každého zásobovaly dostatkem ochucené i neochucené minerálky. Hlad nám pomáhalo zahnat osmdesát kilo pečeného prasátka.

      Při závěrečném hodnocení a předávání cen všem střelcům jsme konstatovali, že v jednotlivcích nejvíce bodů dosáhnul přítel Petr Zavázal, syn známého novorolského myslivce Jaroslava Zavázala a ve družstvech se nejlépe umístnilo střelecké družstvo Vojenských lesů a statků.

     Po uložení zbraní do trezorů se účastníci akce odebrali do prostor Balcare clubu, kde společně v družné debatě za doprovodu country skupiny Poslední vagon vše prodiskutovali.

Josef Škarda, předseda spolku


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím