11. ročník střeleckého klání BALCARE 2021

Stalo se již tradicí, že první sobotu v měsíci srpnu rezervuje správce střelnice Vojenských lesů a statků v Lučinách tyto nádherné prostory pro spolek Balcare club a jeho hosty.

V letošním roce se jednalo již o dvanáctý ročník  přeboru v myslivecké střelbě na pevné, ale i pohyblivé terče. Dvacet asfaltových terčů – holubů se střílí v disciplíně trap. Jak si zajisté vzpomínáte, právě v této disciplíně nedávno vystříleli čeští borci Jiří Lipták a David Kostelecký zlatou a stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu. Střílí se z dlouhé brokové zbraně, stejně tak jako na další disciplíně, kde asfaltové terče simulují běh zajíce a let bažanta.

Z malorážné kulovnice se potom střílí na pohyblivý papírový terč lišky, nebo na pevný terč „doupovského slivoně“.

Střelecký závod získává mezi myslivci Karlovarského kraje stále větší oblibu o čemž svědčí účast 66 střelců, kterým přišlo fandit několik desítek jejich přátel. Jako každoročně i letos přijeli naši přátelé z nedalekého saského Rittersgrünu, členové střeleckého spolku Schützenverein 1883 v čele se svým předsedou Tommy Jostem.

Na tom, aby se závody mohly uskutečnit a měly odpovídající úroveň a zabezpečení se každoročně podílí řada sponzorů a spolupracovníků Balcare clubu. V letošním roce to bylo především Město Nová Role díky dotaci, kterou nám jako příspěvek na celoroční činnost schválilo zastupitelstvo města. Každoročně nás při této akci podpoří i novorolská porcelánka Thün 1794 a.s..

V letošním roce to byly krásné porcelánové medaile pro všechny soutěžící.

Sklenice pro všechny účastníky daroval pan Denis Morozov.

Firma Contsystem CZ s.r.o. se postarala o ceny pro tři nejlepší družstva a finančně nás podpořila firma Datasys s.r.o. a Optika Jaro.

Začátek, ale i konec akce krásně odtroubil na lesnici přítel Kyliš Pavel.

Všem moc děkujeme za spolupráci.

V letošním roce nejvíce bodů nasbíral a obsadil první místo přítel Velíšek Vojtěch nástřelem 355 bodů.

Ve družstvech si nejlépe vedlo družstvo MS Podlesí.

Všem děkujeme za účast a skvělou reprezentaci a již nyní se těšíme na setkání v roce 2022.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím