Historie střeleckého klání Balcare

Psala se sedmdesátá léta minulého století, když se v MS Pila pod taktovkou okresního činovníka ing. Františka Bicana, každoročně scházela parta myslivců a jejich nejen rodinných přátel , aby si v hloubi lesa na myslivecké chatě při dobrém jídle a chutném moku společně poseděli a popovídali si o zážitcích v revíru, v rodinách i ve společnosti.
Tuto akci nazývali BALCARE a hlavní kuchař měl tento název napsán na kuchařské čepici. Jejich hosty často bývali členové MS Božičany a MS Nová Role. A tak se stalo, že na oplátku byli členové MS Pila zváni do Nové Role a následně v osmdesátých letech do nově vytvořeného MS Sedlec na místní Balcare.
Počátkem devadesátých let jsou na základě společenských změn vytvářeny nové honitby, dochází k zániku některých revírů i mysliveckých sdružení a vytvářejí se nová uskupení myslivců, v řadě případů podle jiných pravidel než dříve.
Ani nevím jak k tomu došlo a kdo všechno z myslivců Farmy Kubernát stál u myšlenky připravit obdobu Balcare i v roce 2010. V touze připravit a zároveň poznat něco nového jsme požádali vedení VLS Karlovy Vary o zapůjčení střelnice v Lučině. Našemu přání, na základě dobré spolupráce s OMSem Karlovy Vary bylo vyhověno a dne 7. srpna nás v ranních hodinách na místě samém očekával ing. David Klemša se svými spolupracovníky. Výhodou střelnice v Lučině je, že jednotlivá pracoviště, ale i prostory pro koronu jsou pod střechou a tak přesto, že celý den byl deštivý, jsme se mohli věnovat v suchu realizaci svých záměrů.

Ladislav Cinegr
Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím